SKAITYTOJŲ KLUBAS savo veiklą pradėjo 2005 m. vasarį, organizuodamas renginių ciklą „Vakaras su knyga“.
Šio ciklo idėja – kas mėnesį bibliotekoje aptarti aktualią, didelio susidomėjimo sulaukusią ir visuomenėje tam tikrą rezonansą sukėlusią knygą. Knygų aptarime paprastai dalyvauja autoriai, vertėjai, literatūrologai, knygų apžvalgininkai, skaitytojai ir visi, kurie neabejingi literatūrai bei kultūrai.
Skaitytojų klubo šūkis – „Surask, perskaityk, pasiūlyk...“
Skaitytojų klubo susitikimai vyksta kiekvieną mėnesio paskutinį antradienį.
Klubo veikloje dalyvaujančius žmones vienija:
Nepasitenkinimas vien tyliąja skaitymo proceso dalimi.
Noras pasidalinti emocijomis ir mintimis apie perskaitytą įdomią knygą.
Galimybė išgirsti perskaičiusiųjų, norinčiųjų ir turinčiųjų ką pasakyti nuomones, tuo pačiu išsakyti savąją.
Susitikti su rašytojais, knygų apžvalgininkais, vertėjais, leidėjais ir kt.
Paliko gilų įspūdį perskaityta knyga? Pasiūlykite ją! Gal klubo susitikime aptarsime būtent Jūsų rekomenduojamą knygą!
2017 m. sausio 31 d.17.30 val. Skaitytojų klube aptarsime Grahamo Swifto knygą „Vandenų žemė". Iš anglų kalbos vertė Laimantas Jonušys. Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2009.
Susitikimas vyks Vaikų bibliotekos susitikimų erdvėje Po skliautu.
Grahamas Swiftas (g. 1949) – garsus šiuolaikinis anglų rašytojas, septynių romanų autorius, apdovanotas ne viena literatūros premija, tarp jų prestižine Booker Prize.
Už romaną rašytojui suteiktos net keturios premijos. Šį kūrinį kritikai vertina kaip vieną iš geriausių XX a. britų romanų, jis įtrauktas į Didžiosios Britanijos mokyklų literatūros istorijos programą. Pasak literatūros tyrinėtojų, jame reiškiamos žmogžudystės, kraujomaišos, kaltės bei pamišimo temos turi folknerišką mastą.
Praskleisti tikrovės uždangą turbūt įmanoma tik pasakojant istorijas, todėl pagrindinis kūrinio herojus mokytojas Krikas, mėgindamas bent kiek suvokti istoriją, į savo pasakojimus įpina įvairiausio pobūdžio ir skirtingų žanrų tekstų: pasaką, legendą, detektyvą, psichologinę prozą. Romano pagrindas – tyrinėjimas, kaip kuriami pasakojimai, istorijos ir istorija, kaip iš jų nuaudžiamas mūsų gyvenimas, kaip istorijų pasakojimas padeda sukurti mūsų pačių tapatumą dabartyje ir praeityje. Tai puikus intelektualiosios prozos kūrinys.
Tai penkiasdešimtmečio istorijos mokytojo Tomo Kriko gyvenimo istorija. Apkaltintas, kad jo dėstoma istorija neturi praktinio ryšio su realiu šiandieniniu pasauliu, atsigręžia į kitą žodžio „history" reikšmę – pasakojimą. Taip įžodinamos beveik detektyvinės asmeninio gyvenimo istorijos. Du paaugliai, Tomas ir Merė, abu anksti netekę motinų, užmezga romaną, kuris netikėta vaga pakreipia ne tik jų pačių, bet ir aplinkinių žmonių gyvenimus – romane dinamiškai pasakojama apie melą, pyktį, mirtį, racionalias ir iracionalias veikėjų patirtis. Jaunystės trauma jau subrendusiai ir Tomo žmona tapusiai moteriai atsiliepia depresija ir stumia į nusikaltimą – kūdikio pagrobimą iš parduotuvėje palikto vežimėlio. Šalia Tomo šeimos dabarties aprašymų romane atskleidžiamos ir jo senelio ir prosenelio gyvenimo istorijos bei sudėtinga rytų Anglijos Fenlando krašto istorija. Istorija romane – stipriausia žmogaus tapatybę formuojanti jėga.