lt

Dažnai užduodami klausimai

Kaip gauti bibliotekos skaitytojo pažymėjimą?

Norint įsigyti skaitytojo pažymėjimą ir užsiregistruoti bibliotekoje, reikia atsinešti savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (gimimo liudijimą, pasą arba asmens tapatybės kortelę), perskaityti bibliotekos naudojimosi taisykles ir parašu patvirtinti įsipareigojimą jas vykdyti.

Ar reikia mokėti už skaitytojo pažymėjimą?

Taip. 16 metų ir vyresniems asmenims pažymėjimas kainuoja 2 Eur, moksleiviams, senjorams ir žmonėms su negalia 1.45 Eur, vaikams iki 16 m. (nuo 2017 m. sausio 1 d.), vyresniems nei 70 metų asmenims skaitytojo pažymėjimas nekainuoja.

Koks skaitytojo pažymėjimo galiojimo laikas?

Galiojimo laikas neterminuotas.

Ar gali tuo pačiu skaitytojo pažymėjimu naudotis kiti šeimos nariai ar draugai?

Ne. Skaitytojo pažymėjimu gali naudotis tik tas asmuo, kuriam šis pažymėjimas išduotas.

Ką daryti pametus skaitytojo pažymėjimą?

Būtina skubiai informuoti bibliotekos darbuotoją.

Ar galioja skaitytojo pažymėjimas kitose Lietuvos bibliotekose?

LIBIS pažymėjimas galioja visose Lietuvos viešosiose bibliotekose, prisijungusiose prie LIBIS sistemos.

Kokia yra leidinių skolinimosi į namus tvarka?

Asmuo, norėdamas skolintis bibliotekos dokumentus, privalo užsiregistruoti ir įsigyti skaitytojo pažymėjimą. Skaitytojo pažymėjimas suteikia teisę vartotojui skolintis bibliotekos knygas ne ilgesniam kaip 30 kalendorinių dienų laikotarpiui.

Kaip pratęsti leidinių naudojimo laiką?

Pratęsti leidinių naudojimo laiką vartotojas gali atėjęs į biblioteką arba internetu (jeigu dar nėra pasibaigęs knygos naudojimo laikas). Bibliotekos elektroniniame kataloge prisijunkite prie „Mano sritis“, prie knygos pavadinimo rasite nuorodą „Pratęsti“, pakeiskite datą ir spauskite „Pratęsti“.

Ką daryti, jei elektroniame kataloge nerandu leidinio grąžinimo termino pratęsimo mygtuko? 

Jei norėdami pratęsti leidinio grąžinimo terminą nerandate nei pratęsimo mygtuko, nei informacijos apie įsiskolinimą, tai reiškia, kad jūsų pasiskolintas leidinys jau yra rezervuotas kito skaitytojo ir jis turi būti grąžintas bibliotekai. 

Ar pratęsus knygos grąžinimo terminą vienam mėnesiui, galima jį pratęsti dar mėnesiui?

Knygos grąžinimo laikotarpį galima pratęsti dar mėnesiui, jeigu knygos dar neužsakė ar nerezervavo kitas vartotojas ir nėra pasibaigęs knygos grąžinimo terminas.

Ar bibliotekoje teikiamos kopijavimo, spausdinimo paslaugos?

Taip. Daromos nespalvotos kopijos iš knygų, periodinių leidinių. Informacinėje skaitykloje galite atsispausdinti informaciją iš kompiuterio.

Ar reikia mokėti už naudojimąsi kompiuteriu?

Ne. Per vieną darbo dieną vartotojui suteikiamas 1 val. limitas. Šis laikas vartotojo pageidavimu gali būti pratęstas, jeigu nelaukia kitas vartotojas. Nepilnamečiams vartotojams darbo laikas gali būti pratęstas ne ilgiau kaip 1 valandai.

Ar galima Informacinėje skaitykloje naudotis Microsoft Office programine įranga (Word, Excel programomis)?

Taip, galima.

Ar galima naudotis pokalbių programomis?

Taip, galima naudotis Skype programa, tik prašome nekalbėti mikrofonu, kad netrukdytumėte kitiems skaitytojams. Galite atsinešti savo ausines.

Kada mokami delspinigiai?

Jei skaitytojas laiku negrąžina leidinių ir nepratęsia naudojimosi jais termino, delspinigiai pradedami skaičiuoti nuo kitos dienos, pasibaigus nustatytam grąžinimo terminui. Delspinigių dydis – 0.01 Eur už kiekvieną leidinį, už kiekvieną kalendorinę dieną.

austr
Gyvoji krašto enciklopedija
Knygų Kalėdos
Knygos per penki TV
Interaktyvi biblioteka
Epaveldas
skaitymo festivalis
Vilnijos vartai
Knygų lobis
Mickevičiana